Tizedik Egészségügyi Menedzserképző Konferencia
Tizedik alkalommal szervezte meg a Studium–Prospero Alapítvány Egészségügyi Menedzserképző Konferenciáját Marosvásárhelyen. Az április 14-15 között zajló rendezvény témái között a magyarországi és romániai egészségügyi rendszer állapotának megvitatása, a kihívások és jövőképalkotás is szerepelt.
A Studium–Prospero Alapítvány konferenciájának Maros, Hargita, Kovászna, Bihar, Szatmár, Brassó megyéből is voltak résztvevői: szakorvosok, családorvosok, kórházmenedzserek, gyógyszerészek, közbeszerzési szakemberek, egészségügyi szakújságírók.
A korábbi rendezvényeken az egészségbiztosítás, a HR-menedzsment kérdéskörét vették nagyító alá, ezúttal – a világjárványt követően – a magyarországi és romániai egészségügyi rendszerének hasonlóságai, illetve különbségei mentén zajlottak az előadások és beszélgetések.
A két főelőadó Románia és Magyarország legmagasabb szintű egészségügyi szakpolitikusai, dr. Vass Levente és dr. Takács Péter államtitkárok voltak, de kérdéseikkel, észrevételeikkel és javaslataikkal a résztvevők is aktív részesei voltak az előadásoknak.
Dr. Vass Levente államtitkár beszédében kiemelte, szükséges kitalálni, hogy a következő években hogyan tehető jobbá az egészségügy. „Magyarország és Románia egészségügyi rendszere is hasonló finanszírozási szempontból, struktúrájában is. Léteznek közös gondok is, például az orvoshiány”.
Dr. Takács Péter anyaországi államtitkár egészségügy programját ismertette, amelynek fő célkitűzései az egészséges évek számának növelése, az otthonhoz közeli ellátások megerősítése, háborús, járvány sújtotta időszakra készülve az egészségügyi reagáló képesség megtartása és megerősítése.
A konferencia előadói és több, mint 100 résztvevője, közösen elmélkedtek az életévekben mérhető egészségnyereségről, információs aszimmetriáról, és a két ország egészségügyi rendszerének folyamatos ápolásáról, fejlesztéséről és kihívásairól.
Az előadásokról bővebben és az egészségügyi államtitkárokkal készült interjúk megtekinthetőek: itt, itt,itt,itt, és itt.